Wyszkowski Teatr Tańca i Fundację Wyszkowski Teatr Tańca, która go wspiera, prowadzą mama i córka, Jolanta Wiśniewska (z domu Głowacka), prezeska fundacji oraz Martyna Busławska, choreografka i szefowa teatru. Obie są absolwentkami naszego liceum i ciągle coś nowego wymyślają.

Już do tradycji miasta weszły coroczne Taneczne Deptaki. Są podsumowaniem całorocznej pracy MB Studio Tańca, Szkoły Tańca „Deptak” i Wyszkowskiego Teatru Tańca. Najpierw przez kilka dni na spektakle przychodzą uczniowie z wyszkowskich szkół, koleżanki i koledzy występujących. Cykl występów kończy uroczysta gala, na której widownię stanowią przed wszystkim dorośli, rodzice i najbliżsi młodych tancerzy, sponsorzy. W tym roku spektakl otrzymał tytuł „Twarzą w twarz”. Na scenie, a nie w wirtualnym świecie smartfonów, spotkały się współczesne dzieci i nastolatki. Twórcy spektaklu pokazali młodym tancerzom i widzom, jak wyglądała codzienność ich rówieśników kilkadziesiąt lat temu, bez telefonów komórkowych i Internetu.

Sporo uczestników miała nowa inicjatywa Fundacji Wyszkowski Teatr Tańca – I Festiwal Małego Artysty Wyszkowiaczek ’2016, prezentowany na scenie plenerowej w parku miejskim 29 czerwca. Wzięły w nim udział dzieci w wieku przedszkolnym

29 października odbyła się kolejna uroczysta gala, wieńcząca cykl inscenizacji najnowszej premiery WTT pt. „Sanzaru”. Imponujące efekty wielomiesięcznej pracy najpierw mogli podziwiać bezpłatnie uczniowie wyszkowskich szkół.

Opr. EB

• taneczne-spektakle_01